03 May

TAI-TUSAŞ’dan (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.) İTÜ’ye büyük çıkartma: Milli Muharip Uçak Projesi için TAI’den 11 uzman 3 gün boyunca İTÜ’de idi.

tai_mulakatlar_1

Türkiye’nin gelecek 10 yıldaki en önemli havacılık projesi olarak görülen ve Hava Kuvvetleri’nde 1988’den bu yana kullanılan F-16’ların yerini alması planlanan “Milli Muharip Uçak” (MMU) projesinde çalışacak mühendis arayışı için İTÜ’lü yeteneklerle Ayazağa Kampüsümüzde buluştu.

İTÜ Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen İKZ16’ya Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Sponsoru olarak katılan TAI zirve boyunca yaptığı ön görüşmeler sonucunda Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerimiz 4. sınıf öğrencilerinden MMU Projesinde yer almasını uygun gördüğü 45 aday belirledi.

tai_mulakatlar_2

İTÜ’lü adaylar 27-28 ve 29 Nisan tarihlerinde İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesinde İnsan Kaynakları Ekibi ve Teknik Ekip ile birebir görüşmelere katıldı. İTÜ UUBF Dekanı Prof. Dr. Metin Orhan KAYA ve Kariyer Merkezi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY ise çalışmaları yerinde izledi ve konu hakkındaki destek ve ilgilerini yineledi.
tai-mulakat

Kapsamlı ve detaylı görüşmeler, alanında son derece deneyimli 11 kişilik ekip tarafından yapıldı. Çalışmalar sonucunda 25 İTÜ’lü son görüşme ve teklifler için Ankara’daki Genel Merkeze davet edilecek. Öğrencilerimiz yeteneklerini ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri sınıfına taşıyacak olan Milli Muharip Uçak için kullanacak.